Utánpótlás: Fordulatos mérkőzésekből nem volt hiány a hétvégén

2024-10-14

Négy csapatunk játszott bajnoki találkozót, az U14 összecsapása elmaradt.

U19-es csapatunk Szabó Melissza és Gávris Gabriella révén kétszer is egyenlíteni tudott az FTC ellen, de a vendégek a rendes játékidő utolsó percében szerzett góllal megszerezték a három pontot a rangadón.

Leány Országos U19, 5. forduló
MTK Budapest U19-FTC-Telekom U19 2-3 (1-1)

Gólszerző: Szabó M. (33.), Gávris (69.), illetve Biró (17.), Kovács P. (62., 90.)

Sárga lap: Csoma (67.), illetve Benkő (87.)

MTK Budapest U19: Hettiger - Farády, Szántai, Erdei, László, Szabó M., Gávris, Pára, Varga, Garda, Borzák.

Csereként pályára lépett: Zsirka-Klein, Csoma, Hanák.

Vezetőedző: Rajkó Zoltán

U17-es együttesünk rendkívül fordulatos bajnokit játszott az FTC-Telekom otthonában. A vezetést a zöld-fehérek szerezték meg, de Kovács Melissza és Horváth Euniké góljának köszönhetően a 20. percben már mi vezettünk 2-1-re. A hazaiak fordítani tudtak, viszont Németh Enikő találatával a 79. percben 3-3 állt az eredményjelzőn. Az utolsó tíz percben a vendéglátók még kétszer betaláltak, így 5-3-ra nyertek.

Leány Országos U17, 5. forduló
FTC-Telekom U17-MTK Budapest U17 5-3 (2-2)

Gólszerző: Egyed (5.), Filep (36.), Oleksza (56.), Bellon (83. - öngól), Megyesi (89.), illetve Kovács M. (13.), Horváth (20.), Németh (79.)

Sárga lap: Horváth (81.)

MTK Budapest U17: Potor - Hubják, Balogh, Csörgő, Szécsi Sz., Kovács M., Szabó P., Walton, Bellon, Horváth, Gyurátz.

Csereként pályára lépett: Bakos, Bokros, Darvai, Vas Z., Zséli, Németh, Tóth.

Vezetőedző: Nagy Alexandra

U15-ös gárdánk korán hátrányba került az FTC-Telekom vendégeként, és hiába tettek ment mindent a lányok a 90 perc során, a hazaiak további két gólnak köszönhetően 3-0-ra győztek.

Leány Országos U15, 5. forduló
FTC-Telekom U15-MTK Budapest U15 3-0 (2-0)

Gólszerző: Baranyi (1.), Bíró (31.), Haklik (79.)

Sárga lap: Hanzl (51.), illetve Monok (41.)

MTK Budapest U15: Árokszállási - Monok, Feigl, Adács, Furculita, Kéri, Nagy, Csontos T., Póta, Csontos D., Gyuricza.

Csereként pályára lépett: Rontó, Pergel, Szécsi V., Gerőfi-Gerhardt, Molnár, Weszely.

Vezetőedző: Malik Dóra

U13-as korosztályunk a BLSZ által szervezett serdülő bajnokság 4. fordulójában is fiúkkal találkozott, ezúttal az Airnergy FC-vel. A találkozót remekül kezdték a lányok, Nika Vandenko és Kormos Róza góljával 20 perc után 2-0-ra vezettünk. A vendégek a találkozó második felében kétszer is betaláltak, így 2-2-es végeredmény született.