Siklér Kinga duplázott a magyar válogatott Eb-selejtezőjén

2024-07-17

Maria Palama csoportrangadón volt kezdő a görög nemzeti együttesben.

Az elmúlt napokban az utolsó két fordulót rendezték az Eb-selejtezősorozatban, melyen két játékosunk is érdekelt volt.

A magyar válogatottban Siklér Kinga az Azerbajdzsán elleni idegenbeli találkozón (5-0) a 84. percben lépett pályára, de így is duplázni tudott. Előbb a 90+1. percben egy kapusról kipattanó labdát lőtt a hálóba egy szép csel után, majd a 90+5. minutumban gyönyörűen helyezett a bal sarokba.

Támadónk a Törökország ellen 4-1-re elveszített hazai mérkőzésen a 72. percben állt be.

A görög nemzeti együttesben Maria Palama az Andorra elleni összecsapást (6-0) kihagyta, a Montenegró elleni idegenbeli csoportrangadón viszont a kezdőcsapat tagja volt, és 82 percet játszott a 3-2-re megnyert találkozón.

A magyar válogatott a B-divízióban harmadik lett csoportjában, míg a görög megnyerte a kvartettet a C-ligában, így mindkét nemzeti csapat tovább harcolhat a jövő nyári svájci Eb-n való részvételért.