HÍREK

Nagy Alexandra: “Pozitívan értékelem a lányok teljesítményét, mert napról-napra fejlődni szeretnének”

2024-12-28

Nagy Alexandra: “Pozitívan értékelem a lányok teljesítményét, mert napról-napra fejlődni szeretnének”

U17-es csapatunk vezetőedzőjével, Nagy Alexandrával beszélgettünk az őszi szezonról.

A tavalyi évhez hasonlóan idén az U17-es korosztályt irányítod. Mekkora változások történtek a keretben, mennyire tudtátok továbbvinni a közösen megkezdett munkát?

- A tavalyi évhez képest eléggé átalakult a keretünk. Hét játékos maradt a tavalyi csapatunkból és 12 új lány érkezett. Voltak futballisták, akik az U15-ös csapatból kerültek fel hozzánk, viszont voltak, akik más kluboktól érkeztek. Gördülékenyebben ment a munka, mint tavaly, hiszen a lányok egy részét már ismertük, az érkező játékosokkal pedig könnyen megtaláltuk a közös hangot. Alapvetően a célunk az volt, hogy amit elkezdtünk tavaly, azt tovább tudjuk vinni idén is. Ez sikerült is, hiszen a lányok is partnerek voltak mindenben és látszik rajtuk folyamatosan a fejlődés iránti vágy. Természetesen még nagyon sokat kell fejlődnünk a jövőben, de jó úton járunk. Nagyon örülünk, hogy az ősz folyamán eredményesebbek és hatékonyabbak tudtunk lenni, mint tavaly, ez is mutatja, hogy sikerült egy kicsit előre lépnünk.

A csapat a tabella harmadik helyéről várhatja a tavaszi folytatást, hogyan értékeled a lányok teljesítményét?

- A nyári felkészülés kezdetétől fogva elég hullámzó teljesítményünk volt egyénileg és csapatszinten is. Voltak nagyon jó mérkőzéseink, viszont voltak olyan találkozók is, ahol nem a tudásunk szerint játszottunk. Ettől függetlenül pozitívan értékelném a lányok teljesítményét, mert nagyon sokat dolgoznak a mindennapokban és napról-napra folyamatosan fejlődni szeretnének. A téli felkészülés során azon fogunk dolgozni, hogy minél jobb mérkőzéseket tudjunk játszani, ami a fejlődésünket szolgálja. Bízunk benne, hogy egy jó felkészülést követően egy kiegyensúlyozott tavaszi szezont tudunk majd produkálni, ahol jó játékkal eredményesek tudunk majd lenni.

Az együttes keretét több utánpótlás válogatott játékos alkotja. Az ő példájuk mekkora motivációt jelent a többi játékos számára?

- Nagyon örülünk, hogy vannak olyan játékosaink, akik az utánpótlás válogatottban is pályára léphetnek. Mindig nagy megtiszteltetés egy játékos számára, ha a válogatottban szerepelhet. Szerintem ez nagy motivációt ad mindenkinek, hogy megfelelő alázattal és munkával elérhetik azt, hogy a nemzeti együttesben is szerepelhessenek.

Számodra melyik volt az ősz legkedvesebb pillanata?

- Nehéz kérdés, mert több olyan pillanat volt az ősz folyamán, amire szívesen visszagondolok. Most talán az utolsó mérkőzésünket mondanám, ahol a Puskás Akadémia FC ellen nyertünk 6:1-re, de nem is feltétlen az eredmény miatt volt számomra fontos ez a mérkőzés. Az első félidőt nem kezdtük jól, de a második játékrészben viszont olyan felszabadultan és jól játszottak a lányok, hogy öröm volt nézni őket. Itt jöttek ki igazán az egész szezon során gyakorolt elemek, és az egyéni megoldásoknál is látszott a játékosokon, hogy élvezik a játékot. Ezekért a pillanatokért megéri dolgozni, amikor látszólag is beérik a munkánk gyümölcse. Bízunk benne, hogy ezt a pozitív szezonzárást át tudjuk majd vinni a tavaszra is és hasonlóan jó és eredményes mérkőzéseket tudunk majd játszani. Ehhez rengeteg munkára lesz szükségünk a felkészülés során, de látják a játékosok is, hogy a kemény munka mindig kifizetődik.

Melyek azok a területek, ahol előrelépést vársz a csapattal az új esztendőben?

- Nem emelnék ki konkrét területeket, hiszen egy fiatal csapat vagyunk, ahol folyamatosan és mindenben fejlődniük kell még a játékosoknak. Összességében a játék minden fázisában szeretnénk fejlődni, hogy előre tudjanak lépni a lányok egyénileg és csapatszinten is. Talán ami a legfontosabb – amit már többször is kiemeltem – hogy ne legyünk ilyen hullámzóak, hanem egy kiegyensúlyozott, jó teljesítményt tudjunk nyújtani a tavasz során.

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2025-02-15 10:00 SÁNDOR KÁROLY LABDARÚGÓ AKADÉMIA

MTK BUDAPEST

VS

II. KERÜLET UFC U16

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok